Blog a decoupage (dekupázs, szalvétatechnika) szerelmeseinek, inspirációk, ötletek, leírások és leckesorozat kezdőknek. Kreatív hobbi technikák és egy kis akvarell, na meg Póki.
JournalPage - Hóvirág szálpasztával
Link lekérése
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Más alkalmazások
-
Mindig szerettem a naplószerű dolgokat, tavaly készítettem is egy BuJo-t (bullet journal) a barátnőmnek. Ez egy naptárféle, az év mind az 52 hetét kézzel rajzoltam, ragasztgattam. Szerintem azóta sem mert beleírni semmit. :)
Másik nagy érték számomra a könyv. Imádom a megsárgult lapok illatát. És van rengeteg szalvétám. Így hát elkezdtem megalkotni az én saját Journal Page fejezeteimet.
Mire lesz szükséged, hogy elkészítsd? Íme a lista:
Régi könyv
Szalvéták, mintás karton, rizspapír
Pentart Fiber Pasta- szálpaszta
Pentart matt heavy body gél
Pentart matt dekupázs ragasztólakk
Pentart matt akrilfesték oliva, világosbarna, fekete
Tintapárna
Sablonok
Tetszőleges díszítőelem
Szivacsecset, festőkés, szintetikus ecset
Lássunk is neki!
Végy egy könyvet. Jó régit. Az enyém egy 1964-es kiadás. Már van újabb változat itthon, ezért lett ő a kiválasztott.
Egy irattartó műanyagon formázd meg a virág szirmait a szálpasztából.
Amíg ez szárad, fesd körbe a lapok szélét. Tintapárnával vagy szivacsecsettel. Vagy mindkettővel.
Majd tervezz, próbálgass, engedd el a fantáziád, alkoss ízlésed szerint.
Úgysem ez marad a végeredmény... :)
❤
Félúton fordítsd meg a szirmokat. Már elég kemények, hogy sérülés nélkül megússzák, de az aljuknak is száradásra van szükségük.
Most készítsd el az alapot. Ha akarsz stencilezz festékkel vagy 3D pasztákkal, gyurmával, bármivel!
A szirmokat heavy body géllel ragaszd a helyükre.
Most jöhet a dekupázs. Rizspapír esetében majd utólag kell eltüntetni a széleket ugyanúgy, mintha fa alapon dolgoznál. A szalvétát most is rétegeire bontjuk, csak nem festünk alá, hiszen szeretnénk, hogy a betűk látszódjanak.Ragaszthatsz kartont is, érdekes megoldás lesz a papírok vastagságának változása.
Ezután jöhet a szálpasztás virág festése, a rizspapír beágyazása.Majd a kiegészítők felragasztása heavy bodyval. Használhatsz bármit, csipkét, raffiát, szalagot, gombot, fa, fém és műanyag apróságokat, amiket pl. utólag viaszpasztákkal is színezhetsz.
És amikor úgy gondolod ennyi elég, akkor hagyd abba és nyiss új fejezetet...
Megmutatom a legelső oldalt is, hátha könnyebb inspirálódni, kedvet kapni hozzá.
Remélem kipróbálod te is. :)Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, igyekszem segíteni. Kövess Facebookoldalamon is. Ha további ötletekre is kiváncsi vagy nézd meg weboldalam.Katie's Decoupage Ha szerinted más is hasznát tudja venni, segíts egy megosztással.Köszönöm a figyelmed, jó alkotást kívánok: Béres Kata
1.Lecke K ezdő lépések A szalvétatechnika egy olyan kézműves technika, amivel már kezdő szinten is egyedi, kézzel készített csodákat lehet alkotni. És nagyon gyorsan beleszerelmesedni. A kezdő lépésekről fogok most írni. Hangsúlyozom, egészen az elejéről kezdem, feltételezve, hogy csak most szeretnél megismerkedni vele. Aki már ismeri a technikát, kénytelen lesz várni míg el nem jutunk például a repesztésig. Merthogy eljutunk. De csak szép lassan, sorban. Tehát amire mindenképpen szükséged lesz az első alkotásodhoz, a következők: alap (egy natúr fa, karton vagy üveg tárgy) szalvéta dekupázs ragasztólakk egy világos színű matt akrilfesték (elsőnek a fehér tökéletesen megteszi) lapos, szintetikus ecset szivacs ecset vizesbázisú lakk A későbbiekben külön rátérek majd az ecsetekre, festékekre, lakkokra és ragasztókra, díszítésre. Most nem bonyolódunk bele, felesleges, csak a kedved veszi el, ha túl sok infót zúdítok a nyakadba. Hi...
A korábbi leckéket a linkekre kattintva találod: 1. lecke: Kezdő lépések 2. lecke: Alapozás 3.Lecke A rizspapír használata Most megnézzük milyen papírokat használhatunk, hogyan viselkednek majd a ragasztás alatt, mire ügyelj amikor dolgozol velük. A végén pedig elkészítesz velem egy egyszerű karácsonyi díszt rizspapír felhasználásával. Az első leckében szalvétát ragasztottunk. A szalvéta leheletvékony, könnyen nyúlik, szakad ha túl sok ragasztót használsz, vagy túl erősen simítod az ecsettel. Nem a legkönnyebb vele bánni, viszont alig látszik a körvonala ragasztás után. Ellentétben a rizspapírral . Na, őt jobban lehet kínozni, áthelyezheted, igazíthatod. Kevésbé szakad, könnyen körbe tudod tépni vagy vágni. Mivel rostos papír, a tépkedésnél nem ám arra szakad, amerre szeretnéd, hanem amerre a rostjai engedik. Óvatosan tépd, a legjobb, ha vízbe mártott ecsettel körbehúzod a mintát, ennek mentén könnyebben szakad. Ha pedig s...
Ha még nemolvastad az első leckét,kattints ide: Kezdő lépések 2.Lecke Az alapozás Tudjuk mindketten, hogy dekupázsolni szeretnél. Reményeid szerint nem is akárhogy! “Induljunk el a kályhától.” :) Beszéljünk most az alapozásról néhány szót, mert fontos. Illetve a legfontosabb. Minden az alappal kezdődik. Ha az nem tökéletes, össze fog dőlni a kártyavár, amit nagy gondossággal építettél. Megmutatom most őket egyenként, hogy tudd, mikor melyiket használd. Az a lapozó paszta (primer paste) vagy gesso nem akril festék. Nem is fednie kell, hanem a tapadást segíti elő, illetve egyenletes felületet biztosít. Vízbázisú, tehát az ecsetből sima vizes mosással eltávolíthatod. Fehér és fekete színekben kapható. A fekete színű chameleon viaszpaszta vagy metál festék alá való, mert ezek jobban mutatnak sötét alapon. Általában szivacsecsettel visszük fel a felületre, bár én szeretem például a fa alapoknál, ha megmarad a mintázat. Az sem zavar, ha az ecsetvonáso...
Nagyon szuper, ki kell próbálnom.
VálaszTörlésReméltem is! Köszönöm Andika!
TörlésGyönyörű lett! A kérdésem.az lenne, hogy ez egy könyvön belül van?
VálaszTörlésIgen, bizonyám! Lapozható és kitehető állva vagy fektetve. Örülök, hogy tetszik, köszönöm szépen!
Törlés