Blog a decoupage (dekupázs, szalvétatechnika) szerelmeseinek, inspirációk, ötletek, leírások és leckesorozat kezdőknek. Kreatív hobbi technikák és egy kis akvarell, na meg Póki.
Az első pillanatbanbeleszerettem...amúgy is imádom a balerinás dolgokat, festettem már ebben a témában több képet is. Ezen az oldalon megnézhetitek őket, ha van kedvetek.
Pedig csak egyetlen emlékem van ami kapcsolódik a balerinához, egy ovis farsang. A lányom volt beöltözve. Álomszép volt! Mint amilyen ez a minta is.
De annyira meghatározó lett ez az esemény az életemben, hogy bármilyen lelkiállapotban is vagyok, ez a hangulat minden további nélkül inspirál. Remélem most rátok is hatással lesz.
Lássuk akkor, hogyan készült:
A hungarocell félkoszorút körberajzoltam a 20x20-as falap közepén, majd a koszorúval együtt fekete matt akrilfestékkel festettem.
A rizspapírt matt dekupázs ragasztólakkal illesztettem a helyére, majd körbefestettem bézs és szürke akrilfestékkel.
Száradás után Vintage effect mediummal kentem le a panelt a minta kivételével. Erről itt olvashatsz egy blogbejegyzést.
Amikor a felület megszáradt, lefestettem bézs és szürke matt akrilfestékkel.
Ezután a rétegek száradásától függően dolgoztam.
Megcsiszoltam a panelt durva, P120-as csiszolóvászonnal.
Festőkéssel modellező pasztát és fekete gessoval sablon mintát készítettem. Erről a rétegezett technikáról már írtam itt korábban.
A ruhát fehér bársonyporral átsimogattam, élőben igazán drámai lett tőle.
Valami fémesen csillogó kellett még nekem. A metál antik réz szín tökéletes összhangot adott szerintem.
Majd jól megcsiszoltam mégegyszer az egész felületet, főleg a fekete gessos mintákat.
Közben haladtam a koszorúval is, klasszikus repesztővel és bronz viaszpasztával vettem kezelésbe.
A kompozíció bal oldalát szándékosan hagytam minta nélkül, oda cipellőket terveztem, méghozzá akvarell papírból.
Rajzoltam, festettem, kivágtam, ragasztottam.
Végül felragasztottam matt heavy body géllel a félkoszorút, és a helyére "akasztottam" a cipellőket is.
Remélem kipróbálod te is. :)Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, igyekszem segíteni. Kövess Facebookoldalamon is. Ha további ötletekre is kiváncsi vagy nézd meg weboldalam.Katie's Decoupage Ha szerinted más is hasznát tudja venni, segíts egy megosztással.Köszönöm a figyelmed, jó alkotást kívánok: Béres Kata
1.Lecke K ezdő lépések A szalvétatechnika egy olyan kézműves technika, amivel már kezdő szinten is egyedi, kézzel készített csodákat lehet alkotni. És nagyon gyorsan beleszerelmesedni. A kezdő lépésekről fogok most írni. Hangsúlyozom, egészen az elejéről kezdem, feltételezve, hogy csak most szeretnél megismerkedni vele. Aki már ismeri a technikát, kénytelen lesz várni míg el nem jutunk például a repesztésig. Merthogy eljutunk. De csak szép lassan, sorban. Tehát amire mindenképpen szükséged lesz az első alkotásodhoz, a következők: alap (egy natúr fa, karton vagy üveg tárgy) szalvéta dekupázs ragasztólakk egy világos színű matt akrilfesték (elsőnek a fehér tökéletesen megteszi) lapos, szintetikus ecset szivacs ecset vizesbázisú lakk A későbbiekben külön rátérek majd az ecsetekre, festékekre, lakkokra és ragasztókra, díszítésre. Most nem bonyolódunk bele, felesleges, csak a kedved veszi el, ha túl sok infót zúdítok a nyakadba. Hi...
A korábbi leckéket a linkekre kattintva találod: 1. lecke: Kezdő lépések 2. lecke: Alapozás 3.Lecke A rizspapír használata Most megnézzük milyen papírokat használhatunk, hogyan viselkednek majd a ragasztás alatt, mire ügyelj amikor dolgozol velük. A végén pedig elkészítesz velem egy egyszerű karácsonyi díszt rizspapír felhasználásával. Az első leckében szalvétát ragasztottunk. A szalvéta leheletvékony, könnyen nyúlik, szakad ha túl sok ragasztót használsz, vagy túl erősen simítod az ecsettel. Nem a legkönnyebb vele bánni, viszont alig látszik a körvonala ragasztás után. Ellentétben a rizspapírral . Na, őt jobban lehet kínozni, áthelyezheted, igazíthatod. Kevésbé szakad, könnyen körbe tudod tépni vagy vágni. Mivel rostos papír, a tépkedésnél nem ám arra szakad, amerre szeretnéd, hanem amerre a rostjai engedik. Óvatosan tépd, a legjobb, ha vízbe mártott ecsettel körbehúzod a mintát, ennek mentén könnyebben szakad. Ha pedig s...
Ha még nemolvastad az első leckét,kattints ide: Kezdő lépések 2.Lecke Az alapozás Tudjuk mindketten, hogy dekupázsolni szeretnél. Reményeid szerint nem is akárhogy! “Induljunk el a kályhától.” :) Beszéljünk most az alapozásról néhány szót, mert fontos. Illetve a legfontosabb. Minden az alappal kezdődik. Ha az nem tökéletes, össze fog dőlni a kártyavár, amit nagy gondossággal építettél. Megmutatom most őket egyenként, hogy tudd, mikor melyiket használd. Az a lapozó paszta (primer paste) vagy gesso nem akril festék. Nem is fednie kell, hanem a tapadást segíti elő, illetve egyenletes felületet biztosít. Vízbázisú, tehát az ecsetből sima vizes mosással eltávolíthatod. Fehér és fekete színekben kapható. A fekete színű chameleon viaszpaszta vagy metál festék alá való, mert ezek jobban mutatnak sötét alapon. Általában szivacsecsettel visszük fel a felületre, bár én szeretem például a fa alapoknál, ha megmarad a mintázat. Az sem zavar, ha az ecsetvonáso...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése